Příběh o stříbrotepci

Napsal Zenavesvetle.cz (») 9. 4. v kategorii Povídky, přečteno: 83×

Bozi-laska

 

 

Existovala skupina žen, které studovaly knihu Malachiáše ve Starém zákoně. Když studovaly kapitolu tři, procházely třetím veršem, který říká: „Tavič usedne a pročistí stříbro.“ Tento verš ženy zmátl a přemýšlely, co toto prohlášení říká o charakteru a povaze Boha. Jedna z těch žen se nabídla, že zjistí, jak probíhá proces očišťování stříbra a vrátí se do skupiny při jejich příštím studiu Bible.

Ten týden ta žena našla stříbrotepce a domluvili si setkání, aby ho sledovala při práci. Nezmínila se o žádném důvodu svého zájmu, kromě zvědavosti na proces očištění stříbra. Jak sledovala stříbrotepce, držel kus stříbra nad ohněm a nechal ho rozehřívat. Vysvětlil, že k očišťování stříbra je potřeba, aby se stříbro drželo uprostřed ohně, kde jsou plameny nejteplejší, aby spálily všechny nečistoty.

Žena přemýšlela o Bohu, jak nás drží v tak horkém místě – pak znovu přemýšlela o tom verši, že tavič usedne a očistí stříbro. Zeptala se stříbrotepce, jestli je to pravda, že musí sedět před ohněm, po celou dobu, co se stříbro očišťuje.

Ten muž odpověděl: „Ano“ a vysvětlil, že tam nemusí jen sedět, aby držel stříbro, ale musí se po celou dobu, co je stříbro v ohni, na to stříbro dívat. Pokud by bylo stříbro v ohni ponecháno jen o chvilku déle, bylo by zničeno.

Ta žena na chvilku utichla. Pak se stříbrotepce zeptala: „Jak poznáte, že je stříbro plně očištěno?“

Usmál se na ní a odpověděl: „Ó, to je jednoduché. Když v něm vidím svůj obraz.“

Pokud dnes cítíte žár ohně v tomto světě, jen si pamatujte, že Bůh se na nás dívá.

 

                                                                                                           Neznámý autor


Komentování tohoto článku je vypnuto.